24 liepos, 2024

Baltijos jūros pakrantėje esanti Klaipėda – miestas, turtingas istorija, kultūra ir gamtos grožiu.

Istorija siekia XIII amžių ir gali pasigirti unikaliu Vokietijos, Lietuvos ir Skandinavijos įtakų deriniu. Štai keletas žymiausių Klaipėdos vietų:

Senamiestis: miesto širdis, senamiestis yra žavinga vietovė su siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis, spalvingais pastatais ir istorine architektūra. Jame yra keletas muziejų, meno galerijų ir nuostabių kavinių.

Klaipėdos pilis: Seniausia išlikusi pilis Lietuvoje, Klaipėdos pilis buvo pastatyta XIII amžiuje ir suvaidino reikšmingą vaidmenį miesto istorijoje. Šiandien lankytojai gali apžiūrėti pilies muziejų ir sužinoti apie miesto viduramžių praeitį.

Laivas „Meridianas“: Ikoninis Klaipėdos simbolis „Meridianas“ yra plaukiojantis restoranas, įsikūręs istoriniame garlaive. Iš jo atsiveria nuostabūs uosto vaizdai ir patiekiami gardūs jūros gėrybių patiekalai.

Lietuvos jūrų muziejus: Įsikūręs vaizdingoje Kuršių nerijoje, vos kelios keltu nuo Klaipėdos, šis muziejus pristato Lietuvos jūrinį paveldą. Lankytojai gali pamatyti įvairius jūrų gyvūnus, apsilankyti akvariumuose ir apžiūrėti istorinį fortą.

Laikrodžių muziejus: Šiame unikaliame muziejuje eksponuojama didžiulė laikrodžių, laikrodžių ir kitų laiko matavimo prietaisų kolekcija, suteikianti įžvalgų apie laiko matavimo technologijos raidą.

Kalvių muziejus: Įsikūręs istorinėje kalvystės dirbtuvėje, šiame muziejuje eksponuojami tradiciniai įrankiai, amatai ir artefaktai, susiję su kalvyste.

Skulptūrų parkas: Klaipėda garsėja savo lauko skulptūromis, o Skulptūrų parkas yra nuostabi meno demonstracija, išsibarsčiusi visame mieste, todėl tai yra puiki vieta ramiam pasivaikščiojimui.

Dramos teatro aikštė: gražios architektūros apsuptoje aikštėje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, spektakliai ir festivaliai, todėl tai yra gyvybingas veiklos centras.

Nidos kaimas: Nors ir ne pačioje Klaipėdoje, Nida yra vaizdingas žvejų kaimas, esantis Kuršių nerijoje ir lengvai pasiekiamas iš Klaipėdos. Dėl unikalių kopų, smėlio paplūdimių ir ramios atmosferos čia būtina apsilankyti.

Danės upė: Upė teka per miestą, suteikia galimybę pasiplaukioti laivu, ramiai pasivaikščioti krantine, pasigrožėti Klaipėda kitu kampu.

Istorinių paminklų, jūrinio paveldo ir nuostabios gamtos derinys Klaipėda paverčia ją patrauklia vieta keliautojams, ieškantiems autentiškų Baltijos šalių potyrių.