24 liepos, 2024

Nuo paskutinio atnaujinimo 2021 m. rugsėjo mėn. neturiu informacijos apie dabartinius įvykius realiuoju laiku.

Todėl negaliu pateikti naujausio Klaipėdos statuso 2023 m. Tačiau galiu pateikti bendrą Klaipėdos, kaip turistinės vietos, apžvalgą, remdamasis ankstesniu jos patrauklumu.

Baltijos jūros pakrantėje Lietuvoje esanti Klaipėda – žavingas uostamiestis, turintis turtingą istoriją, vaizdingus kraštovaizdžius ir gyvybingą kultūrinę aplinką. Tai buvo populiari vieta turistų, ieškančių istorijos, gamtos grožio ir jūrinės patirties derinio.

Viena iš pagrindinių miesto lankytinų vietų yra senamiestis, pasižymintis nuostabiu Vokietijos ir Skandinavijos architektūros deriniu dėl savo istorijos kaip buvęs Prūsijos miestas, vadinamas Memel. Vaikščiodami akmenimis grįstomis gatvelėmis lankytojai gali apžiūrėti istorines įžymybes, jaukias kavines, vietines amatininkų parduotuves ir muziejus. Dramos teatro aikštė, Laikrodžių muziejus, Klaipėdos pilis yra vieni iš lankytinų objektų.

Miestas yra netoli Baltijos jūros, todėl jis yra paplūdimio mėgėjų prieglobstis. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktos Kuršių nerijos smėlio pakrantės lengvai pasiekiamos iš Klaipėdos. Turistai gali atsipalaiduoti paplūdimiuose, vaikščioti po smėlio kopas ir mėgautis nuostabiais saulėlydžiais virš jūros.

Jūreivystės entuziastams Lietuvos jūrų muziejus – būtinas lankytinas objektas.

19-ojo amžiaus forte įsikūrusiame muziejuje pristatoma regiono jūrų istorija, įrengtas akvariumas ir rengiami pramoginiai jūros gyvūnų pasirodymai.

Maisto entuziastams Klaipėdos kulinarinė scena bus patraukli. Miesto restoranuose ir vietinėse užkandinėse patiekiami gardūs lietuviški ir tarptautiniai patiekalai, daugiausia dėmesio skiriant šviežioms jūros gėrybėms, pagautoms Baltijos vandenyse.

Klaipėdos renginių kalendorius užpildytas įvairiais festivaliais ir kultūriniais renginiais, kurie papildo miesto gyvybingumą. Nuo meno parodų ir koncertų iki tradicinių festivalių Klaipėdoje visada kažkas vyksta.

Jei Klaipėda bus atvira turistams 2023 m., lankytojai galės patirti istorijos, kultūros, gamtos ir jūrinės veiklos derinį. Tačiau prieš planuodami vizitą patikrinkite galiojančias kelionių gaires ir apribojimus, nes nuo paskutinio mano atnaujinimo padėtis gali pasikeisti.