Ką verta pamatyti klaipėdoje?
Prie vaizdingos Baltijos jūros pakrantės įsikūrusi Klaipėda yra žavus jūrinis miestas, kuris lankytojus žavi turtinga istorija, unikaliu kultūros paveldu ir kvapą gniaužiančiais pakrantės vaizdais. Būdama trečias pagal dydį Lietuvos miestas, Klaipėda sklandžiai sujungia savo praeitį su gyvybinga šiuolaikine atmosfera ir siūlo daugybę lankytinų objektų bei veiklos, atitinkančių kiekvieno keliautojo skonį. Nuo istorinių paminklų iki įspūdingų muziejų ir vaizdingų paplūdimių – Klaipėdoje kiekvienas ras ką nors sau. Pasinerkime į stebuklus, kurie laukia išdrįsusiųjų keliauti į šį pajūrio perliuką.
Senamiestis ir pilis
Kelionė į Klaipėdą neabejotinai turėtų prasidėti nuo pasivaikščiojimo po puikiai išsilaikiusį senamiestį. Senamiestis su siauromis grindinio gatvelėmis, spalvingais mediniais pastatais ir gyvybinga atmosfera skleidžia nepakartojamą žavesį, kuris lankytojus nukelia į praeitį. Vaikštinėdami istorinėmis gatvelėmis, sutiksite jaukių kavinių, amatininkų parduotuvėlių ir kviečiančių galerijų. Dramos teatro aikštė su įspūdinga Ännchen von Tharau statula yra puiki vieta atsipalaiduoti ir pasinerti į aplinką.
Miesto panoramoje dominuojanti Klaipėdos pilis yra senovinė tvirtovė, iškilusi XIII a. Nors pilis daugiausia griuvėsiai, iš jos apžvalgos aikštelės atsiveria miesto viduramžių praeitis ir panoraminė miesto panorama.
Kalvystės muziejus
Klaipėdoje įsikūręs vienintelis Lietuvoje Kalvystės muziejus, lankytojams suteikiantis įdomią galimybę susipažinti su tradiciniais miesto amatais. Muziejuje galima pamatyti daugybę metalo dirbinių eksponatų, interaktyvių demonstracijų ir kūrybinių dirbtuvių, todėl turistai turi galimybę iš arti susipažinti su kalvystės menu. Įgudę kalviai tiesiai prieš jūsų akis sukuria sudėtingus meno kūrinius, kurie dar labiau sustiprina šios unikalios kultūrinės vietos žavesį.
Laikrodžių muziejus
Horologijos entuziastams neabejotinai būtina aplankyti Laikrodžių muziejų. Senojoje rotušėje įsikūrusiame muziejuje sukaupta gausi laikrodžių kolekcija – nuo senovinių saulės laikrodžių iki šiuolaikinių laikrodžių. Šiame muziejuje eksponuojami eksponatai, atskleidžiantys laiko matavimo prietaisų evoliuciją ir jų istorinę reikšmę, todėl jis siūlo informatyvią ir patrauklią kelionę per laiko sąvoką.
Jūrų muziejus ir akvariumas
Kadangi Klaipėda yra turtingą jūrinį paveldą turintis miestas, nenuostabu, kad čia įsikūręs Jūrų muziejus, kuris yra vienas seniausių Baltijos šalyse. Muziejaus ekspozicijose išsamiai pristatoma miesto jūrinė praeitis, eksponuojami artefaktai, laivų modeliai ir meno kūriniai jūrų tematika. Muziejuje taip pat įrengtas akvariumas, kuriame lankytojai gali stebėti Baltijos jūroje gyvenančius jūrų gyvūnus.
Smiltynė ir Kuršių nerija
Trumpai keltu iš miesto centro nukeliausite į Smiltynę – žavų rajoną, įsikūrusį ant Kuršių nerijos kranto. Šis plonas, išlenktas smėlio kopų pusiasalis driekiasi palei Lietuvos ir Rusijos pakrantę ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Smiltynėje yra gražių paplūdimių, kuriuose galite kaitintis saulėje, maudytis jūroje arba mėgautis ramiais pasivaikščiojimais vaizdingo kraštovaizdžio apsuptyje.
Juodkrantė
Tęsiant kelionę Kuršių nerija, Juodkrantė keliautojų laukia idiliška aplinka ir nuostabaus grožio gamta. Pagrindinė lankytina vieta čia yra Raganų kalnas – skulptūrų galerija po atviru dangumi. Joje galima pamatyti daugybę medinių drožinių, vaizduojančių lietuvių folkloro ir pagoniškų tradicijų personažus. Skulptūrų kontrastas Baltijos jūros fone sukuria išties užburiantį reginį.
Kopgalis
Galite aplankyti Kopgalį – ramų parką, kuriame galėsite pasinerti į gamtą. Ši žalioji oazė – puiki vieta neskubiam piknikui ar atpalaiduojančiam pasivaikščiojimui. Tai ideali vieta atsipalaiduoti ir atgauti jėgas po to, kai ištyrinėjote daugybę miesto lankytinų vietų.
Klaipėdos skulptūrų parkas
Meno mylėtojai įvertins Klaipėdos skulptūrų parką, kuriame sukaupta įspūdinga lauko skulptūrų kolekcija, išsibarsčiusi po visą miestą. Skulptūros skiriasi savo stiliumi ir tematika, todėl miesto kraštovaizdyje įdomiai dera šiuolaikinis ir klasikinis menas.